Suplementy i witaminy

Producenci

  • Darmowa dostawa

    od 100zł

Vitbaby D+K

5902020378037

Witaminy D+K dla niemowląt, krople wyciskane z kapsułki, 30 kapsułek TWIST-OFF.

Więcej szczegółów

W magazynie

11,90 zł brutto

Więcej informacji

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Krople wyciskane z kapsułki, 30 kapsułek TWIST-OFF.

WSKAZANIA:

Witamina D i K zawarta w produkcie Vitbaby D+K przeznaczona jest do postępowania dietetycznego dla niemowląt w profilaktyce krzywicy, niedoboru witaminy D oraz w profilaktyce krwawień z powodu niedoboru witaminy K.

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów. Bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedobór może prowadzić do krzywicy. Najlepszą formą żywienia dziecka w pierwszych miesiącach życia jest karmienie piersią. Zawartość witaminy D w pokarmie matki może być jednak niewystarczająca. Ponadto synteza witaminy D w skórze dziecka w okresie jesienno-zimowym jest ograniczona z powodu mniejszego nasłonecznienia. Z tych względów zaleca się uzupełnianie niedoborów witaminy D w codziennej diecie dziecka.

Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 400 j.m. (10 µg), co odpowiada zawartości jednej kapsułki otwieranej "twist-off" preparatu Vitbaby D.

Witamina K odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Niedobór witaminy K występujący szczególnie u noworodków i niemowląt do ukończenia 3 miesiąca życia, może prowadzić do wystąpienia krwawienia. Podawanie witaminy K jest szczególnie istotne u dzieci karmionych piersią, ponieważ pokarm matki zawiera znikome ilości tego składnika. Codzienne podawanie witaminy K w kapsułkach twist-off nie zastępuje podania witaminy K w jednorazowej dawce po urodzeniu, w szpitalu.

Rekomendowana dzienna dawka witaminy K dla noworodków i niemowląt karmionych piersią to 25 µg od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia.

SKŁAD:

1 kapsułka produktu Vitbaby D+K zawiera 400 j.m. (10 µg) witaminy D i 25 µg witaminy K.

Opakowanie zawiera 30 kapsułek „twist-off”.

30 kapsułek po 425 mg

Składniki: witamina D (cholekalcyferol), witamina K (fitomenadion); olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha).

Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (stbilizator), woda oczyszczona.

JAK STOSOWAĆ?

Zaleca się stosować 1 kapsułkę "twist-off" dziennie. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do ust dziecka lub ściągniętego pokarmu matki. Zachować ostrożność przy podawaniu aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Ważne informacje: Produkt Vitbaby D+K przyjmuje się pod nadzorem lekarza. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

DODATKOWE INFORMACJE:

Opakowanie zawiera 30 kapsułek „twist-off”

Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.

Wyprodukowano w UE dla: Salvum Laboratories S. Zawadzki Sp. j. ul. Pionierska 23, 58-520 Janowice Wielkie.

Inne produkty w tej kategorii